HOPR DAO - Pierwsze głosowanie - model

HOPR DAO v0.1 oficjalnie pojawia się dzisiaj wraz z naszym pierwszym eksperymentem dotyczącym zarządzania!

Wymyślając dobry temat na następne głosowanie dotyczące zarządzania, ważne było, aby wybrać temat, w który społeczność jest bardzo zaangażowana i może mieć pełną kontrolę nad wynikiem.

Na przykład, pomimo wielu, wielu (WIELU) wezwań „Wen Binance?”, Nie jest to odpowiedni temat do tej dyskusji. Nie ma mechanizmu, za pomocą którego DAO mógłby negocjować z centralnymi giełdami lub płacić ich wygórowane opłaty. Ostatecznie decyzja o wystawieniu lub nie zamieszczeniu należy do giełdy, więc nie ma gwarancji, że jakakolwiek propozycja zostanie wdrożona.

Ale następną najczęściej otrzymywaną prośbą jest dodanie płynności do całego szeregu zdecentralizowanych giełd, od PancakeSwap do HoneySwap po takie, o których nawet nie słyszeliśmy! I to jest doskonały kandydat do zarządzania przez społeczności: jest to coś, czego chce społeczność, prawie na pewno podejmiesz lepszą decyzję niż my sami i naprawdę trzeba to zrobić.

Tak więc, bez zbędnych ceregieli, temat głosowania DAO z maja 2021 roku brzmi:

W jaki sposób środki z puli Uniswap DAI-HOPR, które zostały tam ulokowane przez Genesis DAO po uruchomieniu HOPR, powinny być rozdzielone na zdecentralizowane giełdy?

Tygodniowy okres dyskusji jest natychmiast otwarty na forum.

Zanim jednak się pospieszysz, oto krótki kontekst dotyczący tematu głosowania, nad czym warto się zastanowić, a także uwagi na temat tego, co sprawi, że propozycja będzie ważna.

Historia pochodzenia

Pewien kontekst: pierwotne głosowanie Genesis DAO obejmowało tylko procedurę uruchomienia i nie poświęcało zbyt wiele uwagi średniookresowej perspektywie. To było w porządku, ponieważ ważne jest, aby decyzje dotyczące zarządzania były wąskie, aby nie stały się przytłaczające.

Uruchomienie zakończyło się sukcesem, w wyniku czego w puli Balansera otrzymano 17 955 067 DAI i 18 016 003 HOPR. Genesis DAO następnie przeniósł te środki do Uniswap, otrzymując w zamian 17 985 508 tokenów płynności UNI-V2. W chwili pisania tego tekstu te żetony są warte 26 milionów dolarów, więc stawka jest wysoka.
Okazało się to bardzo dobrą decyzją po uruchomieniu, ale teraz nadszedł czas, aby wykorzystać te fundusze bardziej efektywnie i wydajniej. Farma HOPR rośnie w siłę, więc przeniesienie funduszy z Uniswap nie pozostawi tokena na lodzie.

Ale jedną rzeczą jest podjęcie decyzji o przesunięciu płynności, a inną znalezienie optymalnej dystrybucji.

Do jakich DEXów powinniśmy się przenieść? Na jakich łańcuchach? Które pary żetonów należy objąć? W jakiej dystrybucji?
O tym musisz się zdecydować.

Faza 1: Dyskusja (14 maja - 21 maja)
Wraz z ogłoszeniem tematu faza dyskusji została otwarta. W przyszłym tygodniu na forum odbędzie się dyskusja w celu wygenerowania propozycji społeczności dotyczących dalszego postępowania. Prosimy o zasygnalizowanie wsparcia dla postów i wątków za pomocą funkcji „Lubię to”. Gdy będziesz gotowy do złożenia propozycji, utwórz nowy post w dedykowanej podkategorii propozycji, gdzie moderatorzy mogą go dalej omówić i ocenić pod kątem ważności.

Wymagania dotyczące propozycji
Oprócz standardowych wymagań dotyczących ważności określonych na blogu z zasadami DAO, propozycje dotyczące tego tematu muszą spełniać następujące kryteria:

  • Fundusze mogą być redystrybuowane tylko na zdecentralizowane giełdy, które są notowane na Coingecko ze średnim wolumenem handlu 24-godzinnym wynoszącym co najmniej 1 mln USD od 5 maja.
  • Propozycje mogą rozdzielać płynność na maksymalnie pięć giełd. Wszystkie giełdy i sieci muszą być jasno określone.
  • W przypadku każdej zdecentralizowanej giełdy propozycja musi określać zamierzone parowanie tokenów oprócz ilości płynności, która ma być tam umieszczona.
  • Jeśli zdecentralizowana giełda ma dodatkowe parametry (np. Ważenie tokenów), należy je określić.
  • CAŁA płynność musi zostać redystrybuowana. Jeśli chcesz zaproponować pozostawienie części płynności w jej aktualnej lokalizacji, musisz to zaznaczyć.
  • Propozycje muszą opisywać planowaną redystrybucję w postaci wartości procentowych, a nie kwot surowych.

Umiar
Dyskusja będzie moderowana, jak wyjaśniono w zasadach DAO.
Propozycje, które odbiegają od podstawowych zasad dyskusji (np. Próba przeniesienia środków w inne miejsce niż zdecentralizowana wymiana), zostaną oznaczone jako NIEWAŻNE.
Propozycje, które nie w pełni spełniają te wymagania (np. Nie przydzielają pełnych 100% płynności) zostaną oznaczone przez moderatorów jako NIEKOMPLETNE wraz z wyjaśnieniem, jakich informacji brakuje.
Generalnie celem jest wypracowanie propozycji, która będzie mogła zostać wdrożona bez konieczności udziału Stowarzyszenia HOPR. Zdajemy sobie sprawę, że określenie każdego kroku może nie być możliwe (lub przydatne). Na przykład, jeśli propozycja wymaga przeniesienia płynności na giełdę w innym łańcuchu, rozsądne jest pominięcie kroków związanych z zamianą tokenów na ten nowy łańcuch (stowarzyszenie HOPR po prostu spróbuje zoptymalizować pod kątem najtańszej trasy wymiany). Ale propozycje, które wymagają od Stowarzyszenia HOPR wydania wyroku, zostaną oznaczone jako niekompletne.

Faza 2: Referendum (21 maja - 23 r. maj)
Po tygodniu dyskusji nie będzie już można przedstawiać nowych propozycji. Wszystkie ważne propozycje zostaną wyróżnione przez moderatorów i przedstawione społeczności na etapie referendum. Możesz zasygnalizować swoje poparcie dla propozycji, „podpisując ją”. (Przyszłe eksperymenty będą miały dedykowaną funkcję podpisywania. W tym przypadku po prostu pokaż swoje poparcie dla propozycji, polubiąc ją, tak jak każdy inny post na forum).

Po 48 godzinach każda propozycja, która uzyskała poparcie 20% uczestników forum DAO, przejdzie do etapu głosowania. Jeśli mniej niż trzy wnioski otrzymają 20% poparcia, trzy najlepsze przejdą do etapu głosowania. Wszystkie inne propozycje zostaną odrzucone.

Faza 3: Głosowanie (25 maja - 27 maja)
Zwycięskie propozycje z fazy referendum zostaną opublikowane w Snapshot przez 48 godzin. Każdy posiadacz tokena HOPR będzie mógł zasygnalizować swoje poparcie dla preferowanej przez siebie propozycji. Głosy będą przyznawane na podstawie jednego tokena, jednego głosu. Skarbiec Stowarzyszenia HOPR nie będzie głosował, ani nie zablokuje tokenów inwestorskich ani drużynowych.
Każdy będzie mógł głosować, bez względu na to, gdzie znajdują się jego tokeny HOPR. Obejmuje to xHOPR, wxHOPR i HOPR, który jest zablokowany jako UNI-V2 w Uniswap lub HOPR Farm.
Pod koniec okresu głosowania propozycja, która uzyska największą liczbę głosów zostanie przyjęta i uchwalona.

Pełna oś czasu

Pełny harmonogram eksperymentu przedstawia się następująco:
Faza 1: Dyskusja 14 maja - 21 maja
Faza 2: Referendum 21-23 maja
(48 godzin na skonfigurowanie migawki)
Faza 3: Głosowanie od 25 do 27 maja

Wszystkie fazy rozpoczynają się i kończą o godzinie 14:00 czasu środkowoeuropejskiego. Oddzielne wpisy na blogu bardziej szczegółowo wyjaśniające etapy 2 i 3 zostaną opublikowane w przyszłym tygodniu.

Do 50 000 HOPR w zachętach

Okres dyskusji nad tym głosowaniem jest motywowany do 50 000 tokenów HOPR. Ma to na celu zachęcenie do aktywnej, konstruktywnej dyskusji. Banalne komentarze, które nie dodają wartości, spamu ani wiadomości botów, będą bezwzględnie moderowane i nie otrzymają żadnych nagród. Aby ludzie mogli skupić się na faktycznym zarządzaniu, zamiast po prostu próbować oszukiwać system motywacyjny, metoda ich dystrybucji zostanie ujawniona dopiero po głosowaniu.
Jednak, aby zapewnić uczciwość systemu, algorytm dystrybucji zachęt został wstępnie napisany i podpisany kryptograficznie. W ten sposób możemy zagwarantować, że system motywacyjny nie zostanie zmieniony lub utworzony z mocą wsteczną w oparciu o wynik dyskusji.
Mamy nadzieję, że jesteś równie podekscytowany kolejnym krokiem w naszej podróży związanej z zarządzaniem, jak my! Wejdź teraz na forum, aby rozpocząć. Głosowanie na wszystkich posiadaczy tokenów rozpocznie się 25 maja o godzinie 14:00 czasu środkowoeuropejskiego.