Hopr farm icin rehber

HOPR likidite farmında ki Immunefi hata ödülü tamamlandı ve ele alınan çok küçük sorunları ortaya çıkardı. Bu, HOPR farm başlatılmaya hazır olduğu anlamına gelir! Bu gönderi, süreç boyunca size yol gösterecek ve 5 milyon HOPR token ödülünün bir bölümünü nasıl kazanacağınızı açıklayacaktır.

5 milyon HOPR token ödüllü, Uniswap’ta HOPR-DAI farmının likidite sağlayıcılarını teşvik etmek için ayrılmıştır. Tokenler, 24 Mart Çarşamba gününe kadar Genesis DAO tarafından çiftlik akıllı sözleşmesine sağlanacak. Bu noktadan itibaren, farmında UNI-V2 likidite tokenleri yerleştirmek ve 13 haftalık dönemler boyunca ödüller kazanmak mümkün olacak. İlk dönem 30 Mart Salı günü, TSİ: 16:00’DA başlayacak. (Bu, blok süreleri nedeniyle çok az değişebilir - kesin blok numarası 24 Haziran Çarşamba günü belirlenecektir.) Son dönem, 29 Haziran Salı günü sona erecek ve bu noktada HOPR farm kapanacak ve 5 milyonluk HOPR ödülleri dağıtılacak.

Likidite farmı karmaşık görünebilir, bu nedenle HOPR farmı için tek bir sayfadan likidite sağlamanıza, likidite tokenlerinizi farmı yerleştirmenize, ödüllerinizi toplamanıza ve sonunda likidite tokenlerinizi geri kazanmanıza olanak tanıyan kullanışlı bir arayüz oluşturduk.

Genesis DAO üyeleri şu anda en büyük likidite sağlayıcılardır. Likidite sağlamaya devam edebilecekler, ancak likidite tokenlerini HOPR Farm sözleşmesine sunmayacak ve ekstra ödüllerin hiçbirini kazanmayacaktır.

UYARI: Bir Uniswap Likidite sağlayıcısı olarak hareket etmek, önemli bir kalıcı kayıp riski taşır. Kendi sorumluluğunuzda ilerleyin ve yalnızca kaybetmeyi göze alabileceğiniz fonları taahhüt edin.

Nasıl çalışır

DAO teklifi, likidite madenciliği ödülleri 3 aya yayıldığında verilen 5 milyon HOPR token içindi. Bu, likidite sağlayıcılarının likidite tokenleri “yerleştirmelerine” ve ardından her tam haftanın ardından ödülleri “toplamalarına” olanak tanıyan akıllı bir sözleşme olan HOPR farmı olarak tamamen zincir üzerinde uygulanacak. HOPR farmı sona erdiğinde veya ayrılmaya hazır olduğunuzda, tüm ödenmemiş hasadı geri çekmek ve likidite tokenlerinizi geri almak için farm sahipliğinizi “yok edebilirsiniz”.

HOPR Farm şu adresteki arayüz aracılığıyla erişilebilir: https://hopr-farm.eth.link/

Smart Contract adresi : 0x2fc0e2cfe5d6ea300d555e5907319a5f7e09884f

HOPR farmı, neredeyse tam olarak bir haftalık 13 dönem olarak belirlenen üç ay sürecektir (“neredeyse tam”, çünkü zamanın bloklar halinde hesaplanması gerekir ve blok süreleri biraz dalgalanabilir). Ödüller bu dönem boyunca eşit olarak bölünecek ve her hafta hasat için 384.615 HOPR tokeni mevcut olacak.

İlk periyot 30 Mart Salı günü TSİ 16:00’de başlayacak.

HOPR Uni Farm’a katılmak için, Uniswap’teki HOPR / DAI havuzuna likidite sağlamanız gerekir. Hem Uniswap’ta hem de başka yerlerde farklı varlıkları HOPR ile eşleştiren başka havuzlar da mevcuttur - yalnızca HOPR / DAI Uniswap havuzu size 5 milyon ekstra HOPR tokeninden pay kazanabilir.

Havuza likidite sağladığınızda, UNI-V2 jetonlarının tahsisini alacaksınız. Bunlar için sözleşme burada bulunabilir: $0.60 | Uniswap DAI/HOPR LP (UNI-V2) Token Tracker | Etherscan

HOPR Farm akıllı sözleşmesine “yerleştirilecek” olan bu UNI-V2 tokenlarıdır.

UYARI: Ekstra likidite madenciliği teşviklerine katılmak için HOPR likidite farmı akıllı sözleşmesine likidite tokenlerini göndermeniz gerekir. Bu likidite tokenleri , orijinal varlıklarınızı Uniswap havuzundan geri talep etmek için gereklidir ve HOPR likidite farmını herhangi bir zamanda çekilebilir. Sözleşmedeki bir hata ödülü, o zamandan beri düzeltilen sadece küçük ve kozmetik sorunları ortaya çıkardı, ancak sözleşme daha fazla denetlenmedi. Kendi sorumluluğunuzda ilerleyin.

Ödül Süreleri ve Tahsis

Ödül almaya hak kazanabilmek için UNI-V2 tokenleriniz HOPR Farm akıllı sözleşmesinde en az bir tam süre kalmalıdır. Bunları bir hafta boyunca tutmak yeterli değildir: Ödüller, dönemin başından itibaren sözleşmedeki UNI-V2 tokenlerinin miktarına göre her dönemin sonunda hesaplanacaktır. Dolayısıyla, 1. Periyodun yarısında katılırsanız ve 3. Periyodun ortasında ayrılırsanız, yalnızca 2. Periyot için ödüller kazanırsınız - katıldığınız tek tam dönem.

Ödüller, havuz ücretleriyle aynı şekilde hesaplanacaktır. Örneğin, belirli bir süre için likidite jetonlarının% 5’ine katkıda bulunduysanız, haftalık ödülün% 5’ini alırsınız.

Tokenleri istediğiniz zaman ekleyebilir veya kaldırabilirsiniz, ancak yalnızca tam bir süre boyunca akıllı sözleşmede yer alan tokenlar o dönem için ödül olarak sayılır. Dolayısıyla, tokenlerı bir dönem sona ermeden kaldırırsanız, bu tokenlar dönem için hiç sayılmayacağından ödemenizi azaltır. Token eklerseniz, sonraki dönem başlayana kadar sayılmazlar (ve tüm dönem boyunca bunları sözleşmede bırakmanız gerekir).

HOPR Farm Kullanma

Topluluğun farmı kolaylaştırması için bir kullanıcı arayüzü sağladık. Likidite sağlamak için MetaMask cüzdanınızda hem HOPR tokenlarına hem de DAI stabilcoinine sahip olmanız gerekir.

Farm uygulamasına bağlanın

MetaMask üzerinden likidite sağlamak istediğiniz cüzdanın kilidini açın ve “Ethereum mainnet” ağını seçin. HOPR farm adresinde ziyaret edin( https://hopr-farm.eth.link/ ) ve “Cüzdanı Bağla” (1) seçeneğini tıklayın.

Bir Metamask açılır penceresi göreceksiniz. Doğru hesabı seçin, “Next” ve ardından “Connect” üzerine tıklayın.

Cüzdanınızı HOPR Farm arayüzüne bağladıktan sonra, HOPR Farm durumuna (2) genel bir bakış göreceksiniz. Bu çubuk size şunları söyler:

1- Cari dönem
2- Bir sonraki periyodun başlangıcına geri sayım.
3- Toplam farm yaşam döngüsünde on üç dönemlik mevcut durum

Unutmayın, FARM ödülleri yalnızca tam bir haftalık dönemler için likidite sağlayarak kazanılabilir.

Arayüz ayrıca bağlı cüzdan adresini ve bağlı olduğu ağı gösterir (3). Lütfen “Ethereum Mainnet” te olduğundan emin olun.

Plant

Bir likidite sağlayıcısı olmak için, DAI ve HOPR’ye eşit değerde sahip olmanız gerekir. Farm arayüzüne doğrudan HOPR-UNI farmına bağlıdır. HOPR ve DAI tokenlarınızı (4) yatırmak için “Become a liquidity provide” seçeneğini tıklamanız yeterlidir.

Sağlamak istediğiniz DAI (5) veya HOPR (6) miktarını girin. Arayüz, diğer tokenin karşılık gelen miktarını otomatik olarak hesaplayacaktır.

Miktar ve yapılandırmadan memnun olduğunuzda, Uniswap ve “supply” tokenlerinde likidite sağlamak için aşağı kaydırın ve standart adımları izleyin. (7)

Uniswap’te başarılı bir şekilde likidite sağladıktan sonra, “Return to Farm” seçeneğini tıklayın (8)

0_hcNouCPoKeWY56_E

Şimdi ana sayfaya geri döneceksiniz. Artık Uniswap’ta likidite sağlayarak aldığınız likidite tokenlerini (Uni-V2) görebilmelisiniz. Maksimum miktar “plant” alanına önceden doldurulacaktır. (9)

Güncellenen miktarı göremezseniz, sayfayı yenileyin ve cüzdanınıza tekrar bağlanın. Doğru değeri gördüğünüzde, likidite tokenlerinizi stake etmek için “Stake UNI-V2” ye tıklayın. Farmında “tohum” dikmek üzeresiniz.

MetaMask, ilk kez bir imza (10) ve ikincisi bir işlemi onaylamak için (11) olmak üzere iki kez açılır. İmza, HOPR Farm sözleşmesinin UNI-V2 tokenlerini hesabınızdan transfer etmesine izin verir. İşlem aslında transferi tamamlar.

“Confirm” ya tıklamadan önce gaz fiyatını uygun bir değere ayarlayın.
İşlem şimdi ağda yayınlanacak ve ana farm sayfasına yönlendirileceksiniz.

“Plant” alanının yanında bir kısım görebilmelisiniz:

Bu adım biraz sabır gerektiriyor. İşlem blok zincirinde onaylandıktan sonra bile tekerlek bir süre dönmeye devam edecek. Farm, normal duruma dönmeden önce işlem tamamlandıktan sonra üç blok bekler. Lütfen sayfayı yenilemeyin!

Dönen tekerlek kaybolduğunda, miktarların güncellendiğini görmelisiniz: “Plant” alanı 0’ı, “Destroy” alanı ise yatırdığınız UNI-V2 token miktarını gösterecektir. Güncellenen rakamları göremiyorsanız, lütfen sayfayı yenileyin.

Hasat

Tohumlarınız tam bir dönem için ekildikten sonra (yani en az bir hafta sonra), geri dönebilir ve “Claim HOPR” (12) düğmesini tıklayarak kazancınızı toplamaya başlayabilirsiniz.

MetaMask, işlemi zincirde yayınlamak için onay istemek için açılır.

Her hafta hasat yapmanıza gerek olmadığını unutmayın. Ödüllerinizi talep etmek için her hasadın zincir üzerinde bir işleme ihtiyacı vardır. Hasat yapmanın ne zaman en mantıklı olduğuna karar vermek size kalmıştır. Tüm ödülleri talep etmek için likidite madenciliği programının sonuna kadar beklemeyi seçebilir veya her dönem talep edebilir ve bileşik faiz için yeniden ödeme yapabilirsiniz.

İptal Etmek

Farmınızı “iptal ederek” veya “UNI V2’yi geri çek” (13) diyerek sahipsiz tüm ödüllerinizi talep edebilir ve stake edilmiş UNI-V2 jetonlarınızı geri alabilirsiniz.

MetaMask, işlemi zincirde yayınlamak için onay istemek için açılır.
Çiftliğinizi istediğiniz zaman “yok edebilirsiniz”.

Bunu üç aylık çiftçilik döneminin bitiminden önce yaparsanız, bu yine de birikmiş tüm ödüllerinize hak kazanır, ancak cari dönem için herhangi bir ödül talebinizi kaybedersiniz.

Lütfen “Destroy” aşamasının UNI-V2’nizi cüzdanınıza iade edeceğini, ancak HOPR ve DAI likiditenizi Uniswap havuzundan otomatik olarak KALDIRMAYACAĞINI lütfen unutmayın. Bunu Uniswap arayüzü aracılığıyla kendiniz yapmanız gerekecek.

UYARI: UNI-V2 jetonlarınızı nakit olarak aldığınızda ve HOPR ve DAI’nizi geri aldığınızda, kalıcı olmayan bir kayba maruz kalacaksınız. Bir likidite sağlayıcısı olmadan ÖNCE bu kavramı anladığınızdan emin olun.

HOPR token lansmanı için Genesis DAO teklifinin bu son bölümünü kolaylaştırabildiğimiz için çok heyecanlıyız. Bir HOPR token sahibiyseniz ve likidite sağlayıcısı olmanın risklerini anladığınız için mutluysanız, HOPR farmına katılmayı basit ve faydalı bulacağınızı umuyoruz.

Sorunuz olursa telegram kanalından bizlere sorabilirsiniz.

Mutlu farmlar!

1 Like