Instrukcja do fazy przedsprzedaży

Cześć!

Poniżej zamieszczamy tłumaczenie oficjalnego poradnika po tym, jak przejść przez fazę przedsprzedaży:

Premiera tokena HOPR zbliża się wielkimi krokami. Nasza społeczność Genesis DAO podjęła decyzję odnośnie dystrybucji, podczas kiedy my przygotowujemy smart contracty. Mamy nadzieję, że podzielasz nasz entuzjazm!

Możesz przeczytać więcej o ogólnej strukturze HOPR Launch tutaj, ale ten post skupi się na przedsprzedaży, w której 50.000.000 tokenów HOPR będzie dostępnych dla uczestników Genesis DAO, po cenie 0,05 xDAI każdy (i początkowym limitem 16000 HOPR na uczestnika).

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak wziąć udział i co możesz zrobić, aby się przygotować.

Jak wziąć udział w przedsprzedaży
Udział w przedsprzedaży jest łatwy: wystarczy wysłać xDAI ze swojego adresu Genesis DAO na adres inteligentnego kontraktu przedsprzedażowego. Cena w przedsprzedaży to 0,05 USD, więc za każdy wysłany xDAI otrzymasz 20 HOPR (oczywiście nie licząc kosztów paliwa, ale w przypadku xDAI są one minimalne). W ten sposób możesz kupić do 16 000 HOPR (wzrośnie po 24 godzinach, jeśli przedsprzedaż nie przekroczy 500 000 xDAI).
Inteligentna umowa (smart contract) zarejestruje Twoją transakcję, a kiedy rozpocznie się okres dystrybucji, będziesz mógł odebrać swoje tokeny HOPR.
To jest naprawdę bardzo proste. Jest jednak kilka rzeczy, które musisz sprawdzić, więc przeczytaj uważnie te instrukcje. Rozumiemy, że wszyscy są bardzo podekscytowani, ale jeśli popełnisz błąd, transakcja może się nie powieść.

Upewnij się, że kwalifikujesz się do udziału
Przedsprzedaż jest otwarta tylko dla uczestników Genesis DAO. Jeśli nie brałeś udziału w żadnym z głosowań DAO, ale nadal uważasz, że się kwalifikujesz, ponieważ wziąłeś udział w sieci testowej motywowanej przez HOPR, możesz sprawdzić tutaj, czy jesteś w Genesis DAO. To jedyny sposób, aby wziąć udział. Dostępu Genesis DAO nie można kupić, a kont nie można przenosić.
Jeśli nie jesteś uczestnikiem DAO, nie martw się! Wszyscy inni mogą uczestniczyć w sprzedaży HOPR od fazy 2, począwszy od 24 lutego.

Upewnij się, że przedsprzedaż działa
Może się to wydawać oczywiste, ale w przedsprzedaży możesz wziąć udział tylko wtedy, gdy jest ona faktycznie otwarta! Przedsprzedaż rozpocznie się od godziny 14:00 CET 21 lutego i zakończy się 23 lutego o 14:00 CET.

Pamiętaj, że nie ma pośpiechu. Przedsprzedaż jest ograniczona do uczestników DAO i ma indywidualny limit 16 000 HOPR na uczestnika DAO przez pierwsze 24 godziny. Cena została ustalona na 0,05 xDAI. Nie musisz się starać, aby wziąć udział jako pierwszy. Nie ma szans, żeby tego przegapić.

Upewnij się, że nie przekraczasz limitu
Początkowo udział jest ograniczony do 16 000 HOPR na osobę, przy całkowitym koszcie 800 xDAI. Jeśli przedsprzedaż nie zwiększyła się o 500 000 xDAI po 24 godzinach, ten limit będzie zwiększany o 50% co 3 godziny, aż do momentu.
(Sądząc jednak po poziomie entuzjazmu, nie wydaje się to zbyt prawdopodobne!)
Nie próbuj wysyłać więcej niż limit. Jeśli to zrobisz, inteligentny kontrakt odrzuci Twoją transakcję. Nadal będziesz obciążony gazem.
Jeśli znasz się na interakcjach z inteligentnymi kontraktami, możesz sprawdzić, ile HOPR możesz kupić ze swojego adresu za pomocą funkcji getMaxPayment(address account)… Będziemy oczywiście ogłaszać wszelkie aktualizacje osobistego limitu na Telegramie.

Upewnij się, że masz xDAI
Przedsprzedaż odbywa się w stablecoinie xDAI, który żyje w łańcuchu xDAI. Upewnij się, że masz odpowiednią monetę. xDAI różni się od DAI i różni się od STAKE, monety potwierdzającej konsensus, używanej do zabezpieczenia łańcucha xDAI.
Istnieją różne sposoby uzyskania xDAI, w zależności od zasobów, z których chcesz dokonać konwersji i od tego, jak dobrze radzisz sobie z takimi narzędziami, jak ‘bridge’. Z każdą metodą wiążą się opłaty, z których wiele podlega wahaniom i należy je wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem procesu zamiany. W przeciwnym razie Twoja transakcja może ‘utknąć’.
Pamiętaj również, że chociaż xDAI jest stablecoinem, nadal może tymczasowo zmieniać swoją wartość (czyli $1). W rzeczywistości entuzjazm dla HOPR był tak duży natychmiast po ogłoszeniu premiery, że w pewnym momencie xDAI wzrósł do 1,18 USD na giełdzie Bitmax!). Zawsze jednak powróci do 1 USD.
Wpisz !XDAI na naszym kanale Telegram, aby otrzymać kilka linków. Pamiętaj, że udział w przedsprzedaży jest ograniczony, więc upewnij się, że dostaniesz odpowiednią ilość xDAI. Przyszłe fazy będą zamiast tego wymagały DAI.

Upewnij się, że jesteś w odpowiednim łańcuchu
Przełączanie między łańcuchami bloków a różnymi zasobami kryptograficznymi może być mylące. Większość portfeli zgodnych z ETH umożliwia dodawanie kompatybilnych aktywów i przełączanie się między różnymi sieciami za pomocą zaledwie kilku kliknięć, co może łatwo się pogubić. Przed wzięciem udziału w przedsprzedaży sprawdź dokładnie, czy Twój portfel jest połączony z siecią główną xDAI Chain.
Może zajść potrzeba skonfigurowania łańcucha xDAI, zanim będzie można go zobaczyć w portfelu. Zwykle jest to opcja o nazwie „Dodaj niestandardowy RPC”. Szczegóły RPC to:
Nazwa sieci: xDai
Nowy adres URL RPC: https ://rpc.xdaichain.com/ Identyfikator łańcucha: 0x64 (100)
Symbol: xDai
Adres URL Block Explorer: https ://blockscout.com/poa/xdai
Metamask to najczęstszy wybór, ale istnieje wiele innych portfeli, z których możesz korzystać. Nifty Wallet jest dostarczany z wstępnie skonfigurowanym łańcuchem xDAI, a także umożliwia interakcję z naszą inteligentną umową w celu weryfikacji transakcji.

Upewnij się, że wysyłasz z właściwego adresu
W przedsprzedaży mogą wziąć udział tylko uczestnicy Genesis DAO. Kwalifikowalność weryfikujemy za pomocą adresów umieszczonych na białej liście. Dlatego musisz wysłać xDAI do przedsprzedaży ze swojego adresu Genesis DAO. To jest adres, którego używałeś do udziału w głosowaniach DAO i będzie zawierał pojedynczy token gHOP (gHOP jest tokenem w łańcuchu xDAI, więc jest to również dobry sposób na sprawdzenie, czy jesteś we właściwym łańcuchu) . Jeśli chcesz sprawdzić, czy Twój adres DAO ma swój token gHOP, przełącz portfel na główną sieć xDAI i dodaj token gHOP z następującymi szczegółami:

[details gHop, maybe screenshot]
Jeśli wyślesz transakcję do inteligentnej umowy przedsprzedażowej z adresu bez tokena gHOP, smart contract ją odrzuci.

Upewnij się, że wyślesz pod właściwy adres
Może się to wydawać oczywiste, ale upewnij się, że nie wysyłasz żadnych środków w niewłaściwe miejsce. HOPR jest popularny, a w świecie kryptowalut oznacza to dużą uwagę oszustów. Jeśli zauważysz jakiekolwiek ogłoszenia, że istnieje drugi adres lub że się zmienił, jest to oszustwo. Jeśli wyślesz pieniądze na inny adres niż oficjalny, prawdopodobnie je utracisz. HOPR i Genesis DAO nie mogą być pociągane do odpowiedzialności za fundusze utracone w ten sposób.
Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, sprawdź w naszej grupie Telegram, w której pomoże Ci jeden z ambasadorów HOPR.

Upewnij się, że masz wystarczającą ilość gazu
Przedsprzedaż odbywa się w sieci xDAI, a uczestnictwo obejmuje tylko prostą transakcję, a nie złożone połączenie inteligentnego kontraktu, więc opłaty za gaz są minimalne. Ale nie są równe zeru, więc pamiętaj, aby wziąć to pod uwagę, gdy otrzymasz xDAI do udziału. Jeśli planujesz na przykład wysłać 200 xDAI, będziesz potrzebować niewiele więcej, aby pokryć gaz.
Będziesz musiał również zapłacić za paliwo, gdy przyjdziesz po swój HOPR. To będzie rozmowa w sprawie umowy, więc będziesz potrzebować trochę Rezerwy, aby to zrobić.

Kiedy i jak mogę otrzymać swoje tokeny?
Twoje tokeny zostaną przydzielone, gdy tylko Twój xDAI trafi na adres inteligentnego kontraktu, ale tokeny nie będą dostępne do czasu zakończenia 2. fazy uruchomienia (Balancer LBP) 27 lutego. Jeśli masz portfel taki jak Nifty Wallet, możesz sprawdzić, czy transakcja została przetworzona.
Aby odebrać tokeny, musisz zgłosić roszczenie do inteligentnej umowy przedsprzedażowej.
Co dalej?
Przedsprzedaż trwa do godziny 14:00 23 lutego. Następnie następuje 24-godzinna przerwa, zanim przejdziemy do fazy 2, Liquidity Bootstrapping Pool (LBP).
Wszystkie xDAI zebrane w przedsprzedaży zostaną zamienione na DAI i przesłane do LBP, wraz z wszelkimi niesprzedanymi HOPR i 30m HOPR przydzielonymi do LBP przez Genesis DAO. Te dwie alokacje określą cenę początkową.

LBP zostanie aktywowany 24 lutego o godzinie 14:00 czasu środkowoeuropejskiego i będzie otwarty dla wszystkich, w tym dla uczestników przedsprzedaży. Zamknięcie nastąpi 27 lutego o godzinie 12:00 czasu środkowoeuropejskiego. HOPR zakupiony w przedsprzedaży będzie można odebrać po tym terminie. W przyszłym tygodniu ukaże się osobny wpis na blogu dotyczący Balancer LBP.

Aby godnie uczcić naszą przedsprzedaż, organizujemy globalne wydarzenie medialne, które rozpocznie się 24 lutego od godziny 9:00 czasu środkowoeuropejskiego. Będziemy podróżować po całym świecie do dziesięciu różnych miejsc, gdzie co godzinę odbywają się różne wydarzenia z udziałem lokalnych społeczności i mediów. Odbywa się również konkurs, w którym można wygrać tokeny HOPR, oraz nasza główna nagroda w postaci wycieczki do Szwajcarii oraz wizyty w biurach HOPR i na Jungfrau, górze, od której wzięła się nazwa kolejnej wersji HOPR.

Bez względu na to, jak zdecydujesz się wziąć udział, nie moglibyśmy być szczęśliwsi, mając Cię na pokładzie!

Rik Krieger Co-founder HOPR

2 Likes