Ödül Tokenlarını Talep Etme (Bonus içeride!)

HOPR’ın 2020’de en iyi bildiği şeylerden biri, teşvik edilmiş ve oyunlaştırılmış test ağlarımızdı (RIP Coverbot, öldrdüğünüz için üzgün değiliz!) Topluluğumuz, protokolümüzün çeşitli sürümlerini test etmek için çok çaba sarf etti. ve TSİ 4 Mart 16:00’da , testnet ödüllerinin serbest bırakılmasıyla bu sıkı çalışmanın karşılığını aldığı zamandır.

En iyi haberlerle başlayalım: Teşvik edilmiş test ağlarımızdan tüm ödüllere% 100 bonus vermeye karar verdik. Bonus kısmı 18 ay süreyle bloke edilirken, asıl miktar talep edilebilir ve hemen likit hale gelecektir. Örneğin, test ağlarına katılarak 1.000 token kazandıysanız, bugün 1.000 token ve Eylül 2022’de 1.000 token talep edebilirsiniz.

ÖNEMLİ: Bonus tokenlar aynı adrese kilitlenmiştir, bu nedenle cüzdanınızı yedeklediğinizden emin olun. Onları talep etmek için 18 ay sonra tekrar ihtiyacınız olacak.

Teşvik edilmiş test ağlarımız, hata ödüllerimiz ve daha önceki yarışmalarımız için ödül olarak toplamda 1.208.250 HOPR tokenı kazanıldı. (Son Jungfrau yarışması ayrı bir bütçe bütçesinden ödeniyor ve önümüzdeki hafta ele alınacak. Daha fazla ayrıntı Pazartesi günü gelecek.)

Gaz maliyetlerini azaltmak için, bu tokenlar xDAI Zincirinde wxHOPR olarak verilecektir.

Ön satışta olduğu gibi, bunları talep etmek için özel bir distribütör widget’ı kullanılacaktır.

Distribütör Widget’ı Üzerinden Talep Etme

Tokenlarınızı 4 Mart 16:00’dan sonra talep etmek için cüzdanınızın xDAI Chain’e ayarlandığından emin olun ve ardından adresindeki distribütör widget’ımıza gidin.: https://distributor.hoprnet.org/

Cüzdanınızı bağlayın, Ödül Programı bölümündeki “Claim” düğmesine basın; işlemi onayladıktan ve gazı ödedikten sonra tokenlar cüzdanınıza gönderilecektir (biraz gaz ücreti alınacaktır, ancak bu xDAI Zincirinde gerçekleştiği için çok az olacaktır. Bunu ödemek için xDAI tokenına ihtiyacınız varsa faucet şu adreste ziyaret edebilirsiniz: https://xdai-faucet.top/

Tokenlarınızı aldıktan sonra, birkaç seçeneğiniz vardır. İlk olarak, onları bir düğümde kullanılabilir yani wxHOPR olarak bırakabilirsiniz.
(ÖNEMLİ: Düğümlerin çalışması için en az 10 wxHOPR’ye ihtiyacı vardır ve yalnızca minimum olanı eklemenizi şiddetle tavsiye ederiz.)

Bunları ayrıca https://wrapper.hoprnet.org/ adresindeki sarmalayıcıyı kullanarak xHOPR’a açabilirsiniz. Paketleri açıldıktan sonra, onları ETH ana ağında HOPR’ye dönüştürmek için https://omni.xdaichain.com/ adresindeki Omnibridge’e götürebilirsiniz.

Önceki paragrafta bağlantısı verilen makalelerde dönüştürme süreci hakkında daha fazla ayrıntı bulabilirsiniz.

Diğer tokenlar4 Mart’ta Açılıyor

İnsanlar, HOPR tokenlarının mevcut dolaşımdaki arzını takip edebilecekleri için, ödül tokenlarıyla aynı anda birkaç başka token sınıfının da açılacağını unutmamak önemlidir. Bunlar:

Pazarlamacılar ve dış yükleniciler için tahsisler (1,2 milyon token). Bu, harika elçilerimizi ve topluluk ortakları, halkla ilişkiler yüklenicileri, çevirmenler, içerik sağlayıcılar vb. Dahil olmak üzere son açılış etkinliğine yardımcı olan herkesi içerir. Bu belirteçler anında likit hale gelir.

İlk hazine tahsisi. Çoğu kripto projesi gibi, toplam arzın bir kısmı proje hazinesine tahsis edilir ve aşamalar halinde açılacaktır. İlk dilimin (32 milyon token) artık teknik olarak kilidi açıldı, ancak bunlar açık pazarda satılmayacak. HOPR tokenı merkezi bir borsada listelenmişse, VC yatırımı (bu durumda kilitlenmelere tabi olacaklar) ve piyasa yapıcılık gereksinimlerini karşılamak için ayrılmıştır.

Hazine tokenları bu iki dar amaç için ayrıldığından, dolaşımdaki arzın bir parçası olarak görülmemeleri gerekir, ancak şu an itibariyle teknik olarak likit durumdalar ve bu konuda şeffaf olmak istiyoruz. Toplamda, 2,5 milyonun biraz altında HOPR tokeni , dolaşımdaki arza eklendi.

HOPR geliştirme ekibi, geçtiğimiz yıl HOPR protokolünü geliştirmede büyük adımlar attı, ancak elbette yapılacak daha çok iş var ve bu daha fazla test anlamına geliyor. Gelecekte kesinlikle daha fazla teşvik edilmiş test ağları olacak, bu yüzden Telegram Kanalımızı ve duyurular için blogumuzu takip etmeye devam edin.

Jose Aguinaga,
HOPR Mühendislik Başkanı