Podstawy HOPR - epizod 1: czym jest HOPR?

To pierwszy odcinek nowej serii, w której poznamy podstawy HOPR. Czytaj nas co tydzień, aby być na bieżąco!

Rzeczywistość dzisiejszego Internetu

Wyobraź sobie listę wszystkiego, co zrobiłeś online w tym tygodniu i kiedy. Wszyscy, do których pisałeś lub dzwoniłeś. Każda interakcja w mediach społecznościowych, wizyta na giełdzie kryptowalut, zamówienie na wynos, wizyta u lekarza, dopasowanie aplikacji randkowej. Każda odwiedzona witryna (tak, WSZYSTKIE!). Teraz dodawaj wszędzie, gdzie byłeś z telefonem, wygodnie śledzony przez GPS i oznaczony sygnaturą czasową.
Czy byłbyś szczęśliwy, gdyby twoi sąsiedzi zobaczyli tę listę? Twój szef? Twój bank? Twoja firma ubezpieczeniowa? A co z wszystkimi w Internecie? Teraz zamiast listy na tydzień, zrób to za zeszły rok. Teraz niech to będzie dekada.
Teraz spraw, aby wszystko, co kiedykolwiek robiłeś online, było przechowywane na zawsze dla każdego, kto chce zapłacić (lub włamać się do niego).

Taka jest dzisiejsza rzeczywistość korzystania z Internetu. Podczas gdy przesyłane przez nas dane są zwykle zaszyfrowane, metadane — dane o tym, co wysyłasz, kiedy i do kogo — są dostępne do zhakowania i śledzenia.

A problem się pogarsza. Co minutę generujemy miliony gigabajtów danych, prawie wszystkie z ujawnionymi metadanymi, liczba ta będzie tylko rosła.

Nie powinno tak być. Użytkownicy zasługują na prywatność. Firmy zasługują na narzędzia do ochrony prywatności swoich pracowników i klientów. HOPR zapewnia tę prywatność wszystkim.

Co to jest HOPR?

HOPR to sposób, w jaki ludzie, firmy i urządzenia mogą wymieniać informacje online z zachowaniem pełnej prywatności. Osoby, które komunikują się i przeprowadzają transakcje za pomocą HOPR — lub aplikacji i usług działających na platformie HOPR — mogą być pewni, że nikt nie może dowiedzieć się, jakie dane są udostępniane, kto je wysyła lub odbiera, a nawet ile danych jest wysyłane.
Co najlepsze, HOPR jest w pełni zdecentralizowany. Jest całkowicie przejrzysty i nie wymaga zaufania, co oznacza, że ​​nigdy nie musisz polegać na stronie trzeciej i nigdy nie jesteś zamknięty w usłudze ani nie musisz rezygnować z kontroli nad swoimi danymi.

HOPR jest prowadzony przez użytkowników, dla użytkowników.

Każdy może pomóc w utrzymaniu sieci HOPR, przekazując dane przez węzeł HOPR, na swoim komputerze lub jako oddzielne urządzenie podłączone do routera. A co najlepsze, HOPR jest w pełni opłacany, co oznacza, że ​​każdy, kto prowadzi węzeł, otrzyma tokeny HOPR w zamian za swoje wysiłki.

Jak mogę dowiedzieć się więcej?

Oczywiście o HOPR mozna powiedzieć znacznie więcej. W nadchodzących tygodniach opublikujemy serię krótkich artykułów wyjaśniających różne aspekty HOPR, od tego, jak działa HOPR, dlaczego prywatność metadanych ma znaczenie, po to, jak możesz zarabiać na posiadaniu tokenów HOPR i prowadzeniu węzła HOPR.

Każdy artykuł będzie krótki i dopasowany do każdego, niezależnie od doświadczenia technicznego. Pod koniec serii będziesz bardziej niż gotowy, aby dołączyć do HOPR w naszej misji zmiany prywatności danych na dobre. Obserwuj ten kanał, aby mieć pewność, że nigdy nie przegapisz żadnego odcinka. A jeśli masz jakieś pytania, nasza przyjazna społeczność i ambasadorzy HOPR są zawsze gotowi do pomocy w Telegramie i Discordzie.
Rika Kriegera,
Współzałożyciel HOPR